خوش آمدید .:. امروز: یکشنبه، 28 دی 1399

هومئو پاتی در یک نگاه

آشنایی با طب هومیوپاتی در یک نگاه
1- طب هومیوپاتی چیست؟

طب هومیوپاتی یکی از کهن ترین طبهای مکمل- جایگزین در دنیا است که قدمت بیش از 200 سال دارد و با این وجود تنها 15 سال است که به ایران وارد شده است. منشا آن به کشور آلمان برمیگردد.
 متن کامل را بخوانید ... 

 2 آبان 1391      سوالات متداول      6991 بازدید      نظرات (2)

سوالات متداول

طرز معاينه و ويزيت بيماران چه تفاوتي با پزشكي رايج دارد؟

هوميوپات با كل فرد بيمار مواجه مي شود هوميوپات از تمام علائم بيمارش پرس و جو مي كند و توضيح دقيق بيماري بر عهده فرد بيمار خواهد بود. حتي طرز سخن گفتن، راه رفتن، نگاه كردن بيمار تمايلات و بيزاري ها و شرحي كه از احساسات و ارتباطات و زندگي خودش مي‌دهد، براي يك هوميوپات اهميت اساسي دارد.

در ضمن هوميوپات در ويزيت بيمارش ممكن است از معاينات و مشاهدات فيزيكي، همينطور آزمايشات در پاراكلينيك و يا راديولوژي استفاده نمايد . در پزشكي رايج معمولا بيمارفقط از ناراحتي و پاتولوژي بخصوصي صحبت مي كند. مثلا از مشكل معده و گوارش كه بدليل آن به متخصص گوارش مراجعه كرده و از مشكلات عصبي و يا رواني كه بدليل آن به متخصص روانپزشك و يا مغز و اعصاب مراجعه كرده است . اگر مشكلي از بيمار مربوط به حوزه تخصصي پزشكي معالجش نباشد او را به متخصص ديگري ارجاع خواهد داد در صورتيكه چنين تقسيم بندي هايي در حوزه هوميوپاتي وجود ندارد . البته اين به معناي عدم ارجاع بيماران به متخصصان در شرايط خاص نيست.
 متن کامل را بخوانید ... 

 4 شهریور 1391      سوالات متداول      6166 بازدید      نظرات (1)