دکتر بابک ناهیدی آذر » مگنتوتراپی » مغناطیس درمانی چیست؟
خوش آمدید .:. امروز: پنج شنبه، 22 آذر 1397

مغناطیس درمانی چیست؟

مغناطیس درمانی
مغناطیس درمانی چیست؟
ما در میدان مغناطیسی بزرگی زندگی می کنیم و در معرض حوزه های میدان مغناطیسی که در اثر آن به وجود آمده قرار می گیریم . معالجه توسط میدان مغناطیسی به عنوان یک روش تکمیل کننده و بدون احتیاج به عمل جراحی مورد استفاده قرار گرفته است . برای بهبود و شفا دادن دهها هزار نفر از بیماران در سراسر دنیا که فوائد و منافع این روش قدرتمند درمان را کشف نموده اند کاربرد دارد.

میدان های درون زای آندوژن :

تمام موجودات و مخلوقات زنده وابستگی به حوزه و میدان های درون زا دارند ، انرژی الکتریکی داخلی و حوزه های مغناطیسی علائمی را در پیرامون و اطراف بدن به اعصاب و ماهیچه ها می فرستند. مغز انسان میدان مغناطیسی ساطع می نماید که قابل اندازه گیری یا نمونه گیری MEG می باشد . این موارد اثبات نموده اند که مغز انسان ممکن است شیمی بدن را از طریق حوزه میدان های مغناطیسی خاص کنترل کند.

یون ها :

یون های مثبت که در هوا موجودند ممکن است دارای تأثیرات مضر و خطرناک باشند و برای سلامتی و تندرستی مضر باشند ، در حالی که یون های منفی دارای فوائد و منافع اند. بدن ما استفاده گسترده ای از یون های مثل کلسیم (Ca2+ ) پتاسیم (K+ ) سدیم (Na+) برای انتقال دادن سیگنال های الکتریکی بین مغز و اعصاب می کند.

یون ها با سیستم ارتباطات داخلی بدن ما تداخل می نمایند ، رگ های بدن و سلول های قرمز خون به طور جزئی بار منفی پیدا می کنند . سلول های خونی به جداره های رگ های خونی نمی چسبند و به یکدیگر وصل نمی شوند چون آنها در برابر همدیگر قرار گرفته اند و یکدیگر را دفع می کنند (دارای بار منفی هستند ) ، واز جریان یکنواخت و آرام خون در کانال های باریک ما را مطمئن می نمایند.

با همه این ها وقتی که یون های مثبت را استنشاق می کنیم آنها وارد ریه ها می شوند و سپس وارد جریان خون می گردند تا جائیکه آنها باعث می شوند بار منفی روی سلول های خونی کمتر شوند بنابراین چسنبدگی روی جداره های رگ افزایش یافته و راندمان سیستم گردش خون کاهش می یابد ، برعکس یون های منفی راندمان سیستم گردش خون را افزایش می دهند.

چگونه این کار انجام می گیرد؟

اعتقاد بر این است که انرژی بدن از طریق کانالهایی که موسوم به مدارهای انرژی می باشد جریان پیدا می کند . به این مدارهای انرژی اصطلاحاً نصف النهار های انرژی نیز می گویند . این ها را می توان با جریان هایی مقایسه کرد که در میدان مغناطیسی وجود دارد.

به نصف النهار های انرژی می توان از طریق نقاط سرسوزنی سوراخ شده روی سطح پوست دسترسی پیدا کرد و از طریق اعتقادات طب سنتی (طب سوزنی ) و پایه و اساس آن ها از قبیل نقاطی که سوزن روی پوست فرو می رود و نقاطی که فشار وارد می نمایند معالجات خود را انجام می دهند.

در مواقعی که سلامتی و تندرستی در وضعیت خوبی باشد، انرژی از طریق این نصف النهار های انرژی جریان پیدا می کند به طریقی که دارای توازن می باشد ، در مواردی که بیمار می شویم اعتقاد بر این است که دچار عدم توازن و ناهماهنگی یا ایجاد موانع بلوکه شدن جریان انرژی در بدن می گردیم . بسیاری از بیمای ها روی عملکرد ها و وظایف بیولوژیک سلول ها تاثیر می گذارند ، موقعی که جریان انرژی غیر طبیعی می شود ، نقاط سرسوزنی روی محیط های پیرامون سطح پوست دچار کشیدگی شده و موقعی که آنها را لمس می کنیم دچار درد می شویم .

این ها مواردی هستند که به Tsubos موسوم می باشد و در طب سوزنی ، ایجاد سوراخ های سرسوزنی در این نقاط باعث می شوند که مورد تحریک قرار گیرند ( به وسیله سوزن های خیلی ظریف ) تا ایجاد پالس های الکتریکی بنمایند و مجدداً موازنه انرژی را بر قرار نمایند.
مغناطیس درمانی چیست؟
در معالجه به روش مغناطیسی ، نقاط ریز سوراخ شده با سوزن به وسیله پالس های خیلی ظریف از انرژی الکترومغناطیسی مورد تحریک قرار می گیرند.

امروزه بدن های ما در محیط هایی پرورش یافته اند که غنی از آب اکسیژن داراست و مواد غذایی سرشار دارد و مغناطیسی نیز در آن وجود دارد . تمام سیستم های طبیعی بدن که در انسان وجود دارد از نظر ماهیت الکترومغناطیسی هستند و به مغناطیسی طبیعی که در زمین وجود دارد پاسخ و عکس العمل نشان می دهند ، حوزه مغناطیسی طبیعی بدن های ما به وسیله جریان یون هایی که دارای بار الکتریکی هستند ایجاد می شوند که به سلول ها داخل شده یا از آن خارج می شوند و انتقال پالس های الکتریکی از طریق پوسته و غشاء سلول انجام می گیرد.

به خاطر پیشرفت سریع و رشد و توسعه مداوم تکنولوژی و پیشرفت جامعه ، حوزه ژئومغناطیسی زمین در سال های اخیر نسبت به گذشته رشد خیلی زیادی داشته است . این میدان به طور مداوم توسط ما به وسیله کارهایی که روز مره انجام می دهیم و مزایایی که ما از آن بهره مند شده و به ما اعطا شده مورد پوشش قرار می گیرد ، ازقبیل ، اتومبیل ، ترن . هواپیما ، کشتی ها و ساختمان هایی که دارای اسکلت فلزی می باشند.

اندازه گیری هایی که فعلاً برای میدان مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد موسوم به «گوس » GAUSS می باشد . که به خاطر دانشمند آلمانی و فیزیکدان قرن نوزدهم کارل گوس نامگذاری شده است . واحد اندازه گیری گوس بر اساس و پایه قدرت و نیرویی است که یک آهن ربا دارد . همچنین شکل و اندازه ای که برای ساختن یک آهنربا در نظر گرفته ایم می تواند روی قدرت آن تاثیر بگذارد . این یک روش معمول و طبیعی است برای به تحریک وا داشتن بدنتان تا با درد مقابله کند ، برخی از انواع دردها و بیماری ها همراه هستند با عدم توازن در این حوزه های مغناطیسی و میدان الکتریکی و بیولوژیکی. معالجه و درمان با روش بیو-مغناطیسی اثبات شده که بستگی دارد به توازن صحیح این میدان ها و با برقراری درست آن ها تعدادی از شرایط معمول و متداول را می توان تخفیف داد و درد را برطرف نمود از جمله:
مغناطیس درمانی چیست؟

آرتروز و رماتیسم
درد عضلات و مفاصل
درد شانه و کتف
دردپشت (کمر ) ،
سر درد و دردناحیه گردن
مشکلات تنفسی ، سرفه ، آسم
یبوست مزاج و دردشکم
تورم و بادکردن
عدم یا تأخیر در گردش خون و دفع ادرار
استرس و ناراحتی


معالجه به روش مغناطیسی عبارت است از کاربرد مغناطیسی ها روی بدن برای به تحریک واداشتن اعصاب و ایجاد جریان بهتری برای خون روی نقاط مختلف بدن ، به نوبه خود این به اعضا و جوارح کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند . از آن جایی که هیچ دارویی تجویز نمی گردد چه خوراکی و چه تزریقی در روش درمان با مغناطیسی علم پزشکی به خودی خود خنثی تلقی می گردد . این یک روش کلینیکی است که در آن اعمال انسانی به وسیله آهنربایی که در شکل واندازه های مختلف و هم از قطب شمال و هم از قطب جنوب یا به طور مجزا قرار می گیرد مورد استفاده واقع می شوند.

محققین بسیاری با به کارگیری داروها و عوامل مداخله گر فیزیکی سعی در تسهیل روند ترمیم بافتی نموده اند دراین راستا استفاده از میدان مغناطیسی از سال 1979 به تصویب انجمن غذا و دارویی آمریکا رسید امروزه بالغ بر 173 میلیون دلار سالانه در آمریکا هزینه خرید ادوات مغناطیسی می شود.

ترمیم بافت های نرم و سخت متعاقب صدمات و جراحی ها از جمله موارد بحث برانگیز در علم پزشکی می باشد . میدان های مغناطیسی ضربانی و ایستا در درمان کشیدگی های عضلانی ، صدمات رباط هاوکاهش درد متعاقب جراحی ها و آرتروز به کار رفته اند . علی رغم اثبات اثرات مثبت میدان مغناطیسی به دلیل عدم دسترسی به بیومگنت های تجاری در ایران کاربرد درمانی آن در مجامع پزشکی ایران هنوز در مراحل اولیه است.

توجه: استفاده از این محصولات برای خانمهای باردار، و بيماراني كه براي درمان از دستگاههاي الكترونيكي استفاده ميكنند و بيماران سرطاني ممنوع ميباشد.


www.nasrpakiman.comارسال یک نظر
hamed19 در 17/12/1394 - 14:31 گفت:
اگه میشه یکم ساده تر بنویسید ممنون می شم